Čistenie kobercov

Ako prebieha:

 • vyklepanie koberca– koberec sa otočí na špeciálnom podklade dole vzorom. Následne sa z ňeho vyklepú všetky nečistoty a prach usadené hlboko vo vláknach
 • vyčesanie a vysávanie – koberec sa povysáva profesionálnym vysávačom, ktorý má valcovú kefu. Tá má na starosti odstránenie vlasov a iných nečistôt spojených s vláknom
 • enzymaticky kúpeľ– na koberec sa nanesie čistiaci enzým, ktorý sa zapracuje do vlákien pomocou rotačnej kefy. Ten rozpustí nečistoty a oddelí ich od naviazaných vlákien.
 • hlavné čistenie – to sa vykonáva extrakčnou metódou za pomoci vysokotlakého stroja s ohrevom roztoku
 • preplach – koberec sa opláchne čistou vodou, ktorá vymyje všetky zvyšky čisticích prostriedkov. Táto voda sa následne odsaje.
 • sušenie – koberec sa zavesí v našej sušiarni a pri vytvorených podmienkach prirodzene vyschne
 • výstup – po úplnom usušení sa koberec kontroluje a znova sa povysáva. Ihňeď potom sa zabalí a je pripravený na doručenie k vám.
Čistiareň kobercov

Čistenie kobercov, ktoré je dokonalé. Kontaktujte nás.


Ako sa koberec do našej čistiarne kobercov dostane?

 1. Môžete ho priviesť priamo k nám do čistiarne, ktorá sa nachádza v obci Jakubov 49 ( bývala budova Sawbacu )- je potrebné sa vopred telefonicky dohodnúť.
 2. Zabezpečíme dopravu koberca od vás i späť ku vám.
  Doprava v rámci mesta je paušálna vo výške 5 €. Doprava mimo mesta stojí 5 € + 0,35 € za každý kilometer mimo označenie mesta. Kilometre sa počítajú tam i späť.
 3. Pripravujeme i zberné miesta kobercov. Táto služba bude spoplatnená jednotnou cenou 5 EUR.

Cenník

Syntetické koberce

Krátky vlas 6 € / m2

Dlhý vlas 8 € / m2

Prírodné koberce 15 € / m2

Shaggy koberec 15 € / m2

Doprava

V rámci mesta je paušálna vo výške 5 € (najviac 4 ks kobercov). Doprava mimo mesta je účtovaná paušálom 5  € + 0,35 € za každý kilometer mimo označenie mesta. Kilometre sa počítajú tam i späť.

V prípade extrémneho znečistenia pred začatím čistenia oznámime možný príplatok vo výške 30% k základnej cene (zachlpenie od zvierat, biologické znečistenia a iné prípady).

Minimálna hodnota objednávky je 20 € vrátane dopravy.


Pre celoplošné koberce poskytujeme tepovanie kobercov – pre viac informácií kontakt.