Čistenie kočíkov a autosedačiek

Prečo čistiť kočík a autosedačku?


Na detskom kočíku sa nachádza veľké množstvo baktérii a špiny. Pre zdravý vývoj dieťaťa je dôležité sa o kočík pravidelne starať a udržiavať ho čistý. Možno si to ani neuvedomujeme no častokrát pri ceste z detského ihriska a podobne posadíme dieťa do kočíka a dámemu do rúk jedlo napriek tomu, že na ihrisku chytalo rôzne predmety.

Všetky baktérie a nečistoty, ktorým sme vystavení vo vonkajšom prostredí bežne po príchode domov zneškodníme umytím rúk. Na kočíku ale stále zostávajú. Je preto nesmierne dôležité kočík pravidelne čistiť.


Kedy čistiť kočík? 

 • Po každej prekonanej chorobe. 

Po každej prekonanej chorobe je dobré kočík vyčistiť ak sa počas choroby používal.

 • Po biologickom znečistení. 

V tomto prípade ( moč, stolica a zvratky ) je potrebné kočík dôkladne hĺbkovo vyčistiť a odstrániť znečistenie ktoré je usadené hlboko vo vláknach. 

 • Ihneď po kúpe bazárového kúsku.

Po kúpe používaného kočíka je nesmierne dôležité jeho dôkladné vyčistenie. Nikdy 

nevieme, kto kočík používal a aké mal návyky. 

 • Pred skladovaním 

Ak plánujete kočík dlhodobo uskladniť a dlhšiu dobu ho nepoužívať, uskladnite ho čistý a pripravený na použitie. Vonkajšie znečistenie sa stáva časom odolné voči čistiacim prostriedkom.

 • Pravidelne

Vo všeobecnosti sa odporúča hĺbkové profesionálne čistenie minimálne 1x za tri mesiace, ak si okolnosti nevyžadujú čistenie častejšie. Tzv. suché čistenie v domácom prostredí je odporúčané minimálne 1x týždenne. Suché čistenie by malo zahŕňať vysávanie, utretie prachu a ručné čistenie textilných častí. 


Ako prebieha čistenie? 

I keď sa to nezdá, ide o pomerne náročný a zdĺhavý proces. 

 1. Suché vysávanie. 
 2. Hĺbkové tepovanie pomocou vysokotlakového stroja s ohrevom. 
 3. Umytie a ošetrenie plastov a rámu kočíka
 4. Dezinfekcia
 5. Impregnácia textilných dielov ( doplnková služba ) 
 6. Sušenie
 7. Výsledná kontrola

Čistenie kočíkov a autosedačiek prebieha v našej čistiarni. Kočík vyzdvihneme priamo u Vás a po úplnom vyschnutí Vám ho privezieme spať. Pokojne nám ho do čistiarne môžete priviesť aj osobne ( je potrebné sa vopred dohodnúť telefonicky)  alebo poslať kurierom.


Cenník

Športový kočík 35 €

Hlboký kočík 35 €

Dvojkombinácia

( športový a vanička) 50 €

Trojkombinácia

( športový + vanička + vajíčko) 60 €

Vajíčko 15 €

Autosedačka 20 €

Iné dohodou

Impregnácia od 20 €

Cena za dovoz a odvoz v rámci mesta je paušálna vo výške 5 €. Doprava mimo mesta je účtovaná paušálom 5 € + 0,35 € za každý kilometer mimo označenie mesta. Kilometre sa počítajú tam i späť.

V prípade extrémneho znečistenia pred začatím čistenia oznámime možný príplatok vo výške 30% k základnej cene (zachlpenie od zvierat, biologické znečistenia a iné prípady).